Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Poradnik Klienta

Róża od lat fascynuje kobiety swoim urokiem. Tak jak każdy kwiat jest wyrazem miłości.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc wymarzonym prezentem zarówno dla mamy, cioci, przyjaciółki, jak i żony. Mimo wszystko przed kupieniem kwiatów należy przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym świecie mają swój język. Potrafią mówić więcej niż inne prezenty.
Liczba kwiatów, ich kolor, a także stopień rozwinięcia pąków ma swoje znaczenie. Tak więc należy zapoznać się z mową kwiatów, aby chcąc wyrazić przyjaźń nie podarować czasem bukietu oznaczającego pożądanie. Istnieją kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Krokus oznaczający pogardę, czy też narcyz kojarzony z egoizmem nigdy nie jest dobrym prezentem.
Odpowiednio skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest prezentem doskonałym na prawie każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów jasne reguły, dzięki którym bukiet niesie ze sobą przesłanie. Obdarowana może, jeśli tylko zna ten sekretny język odczytać z wiązanki podziękowanie za gorącą noc, informację, że jest odrobinę za młoda dla adoratora, albo wróżbę szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments