Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Poradnik Klienta

Tulipan od lat zachwyca białogłowe swoim wdziękiem. Tak jak każdy kwiat jest wyrazem miłości.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc idealnym prezentem zarówno dla mamy, kuzynki, matki chrzestnej, jak i wybranki serca. Jednak przed kupieniem takiego prezentu trzeba przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym kręgu kulturowym mają swoją symbolikę. Potrafią przekazywać więcej niż inne prezenty.
Liczba kwiatów, ich kolor, a nawet stopień rozwinięcia pąków mówi coś o intencjach obdarowującego. Tak więc należy zapoznać się z językiem kwiatów, aby chcąc wyrazić pamięć nie podarować czasem bukietu wyrażającego szaloną miłość. Istnieją kwiaty których należy unikać ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Krokus oznaczający pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym prezentem.
Odpowiednio dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest prezentem właściwym na każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów jasne reguły, dzięki którym bukiet niesie ze sobą treść. kobieta jest w stanie, jeśli tylko zna ten sekretny język odszyfrować z wiązanki podziękowanie za wspólnie spędzoną noc, informację, że jest nieco za młoda dla obdarowującego, albo wróżbę szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments