Kosmetyczne ABC. Makijaż oczu

Makijaż oczu

Piękny makijaż to dla wielu kobiet podstawa. Nie zawsze jego wykonanie jest proste. Jeśli chcemy zadbać o swój wygląd, a jednocześnie zapewnić skórze należytą pielęgnację, na błędy w tym zakresie nie możemy sobie pozwolić.

Każdy rodzaj makijażu wymaga od nas odpowiedniego przygotowania oraz zastosowania się do kilku prostych zasad. Dobre kosmetyki odgrywają tu ogromną rolę. Szczególnie ważne są te kosmetyki, które mają zostać naniesione na najbardziej delikatne i wymagające fragmenty naszej skóry.

Makijaż oczu jest wyjątkowo wymagający. Wymaga on szczególnej staranności oraz doboru kosmetyków wysokiej jakości. Makijaż oczu ma zachwycać, a jednocześnie nie może narażać delikatnej skóry wokół oczu. To bardzo ważna sprawa.

Źle wybrane kosmetyki przecież mogą spowodować podrażnienie oczu, mogą się również negatywnie odbić na stanie oraz wyglądzie skóry. Po jakie kosmetyki warto sięgać, by ochronę oczu oraz skóry połączyć z troską o podkreślenie piękna swego spojrzenia?

Podstawa to produkty wysokiej jakości, dzięki którym nasz makijaż będzie i przyjazny dla skóry, i trwały. Lepiej unikać oszczędności, polegających na zakupie tuszu oraz cieni pełnych szkodliwych składników.

Cienie matowe lub cienie mineralne to rozwiązania, z których miłośniczki zdrowego stylu życia korzystają najchętniej. Znajdują się w nich tylko takie składniki, talk oraz barwnik. W cieniach perłowych szkodliwych dla skóry składników jest już znacznie więcej.

To one najmocniej podrażniają skórę wokół oczu, choć wiele kobiet uważa, że to właśnie takie cienie dają najlepsze efekty. A czego unikać w przypadku tak ważnego kosmetyku, jak tusz do rzęs?

To lepiej stawiać na zwykłe tusze niż na te, które są promowane jako wodoodporne. Wprawdzie efekty są w ich przypadku trwalsze, jednak staranne oczyszczenie oczu staje się trudniejszym zadaniem.

Jeśli decydujemy się na tusz wodoodporny, musimy też zadbać o to, by w naszej kosmetyczne znalazły się dobre kosmetyki do demakijażu. Ostrożnie należy też podchodzić do tak popularnego barwniku, jakim jest henna.

W jej przypadku długotrwałe efekty są bez wątpienia ogromną zaletą, jednak henna dość często staje się główną przyczyną poważnych reakcji alergicznych. Pamiętajmy zatem, że barwnik też może uczulać i korzystajmy rozsądnie z jego właściwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *